لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است که در سال های اخیر تقاضا براى لیزر موهای زائد افزايش زیادی داشته است. که باعث خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی همچنین جوش ها و موهای زیر پوستی می شود. اما لیزر موهای زائد مانند هر تكنولوژى جديدی كه ممكن است مورد سوء استفاده قرارگيرد بسيارى ازكساني كه بدون مطالعه قبلى و صرفاً براساس تبليغات يا قيمت ارزانتر، اقدام به انجام لیزر موهای زائد كردند را مأيوس كرده است. در اين مقاله سعى داریم تا با ارائه اطلاعات مهم دراين زمينه و معرفى روش صحيح انتخاب مركز مناسب براى انجام ليزر موى زائد مانع تكرار تجربه تلخ از دست دادن پول و وقت و از همه مهمتر سلامتی خود را به خطر بیندازیم.

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

نور لیزر هر چیزی که تیره‌رنگ باشد را حرارت داده و می‌سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می‌بیند و از بین می‌رود. هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد هستند.

اگر هنگام لیزر موهای زائد ، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. با هر جلسه رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول‌های فعال مو سوخته می‌شوند و بالاخره پس از مدتی تمامی‌ موها از بین می‌روند.

 

انواع لیزر موهای زائد

عوامل زیادی بر نتیجه لیزر موهای زائد تاثیر گذار هستن که با تشخیص پزشک متخصص برای برطرف کردن موهای زائد بدن از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود .

بسته به رنگ مو , نوع پوست , ضخامت مو و ناحیه درمان لیزر موهای زائد برای زمانبندی جلسات لیزر مو یکی از دستگاه های زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • اگین
 • اپوجی الکس
 • الکترولیز
معرفی جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد اگین
 • جدیدترین و قویترین دستگاه لیزر الکس اندیاگ دنیا از کمپانی بزرگ DEKA
 • دستگاه again یک پلتفرم لیزری سریع و پرقدرت برای رفع موهای زائد، بهمراه طیف گسترده ای از کارکردها در حوزه زیبایی را به متخصصین ارائه می دهد.
 • عملکردی بی همتا در رفع موهای زائد و دیگر درمانها در حوزه زیبایی
 • دو ویژگی در یک دستگاه:(Alex+Nd:YAG)
 • لیزر فوق قدرتمند و سریع ALEX(با طول موج 755 نانومتر)
 • لیزر اندیاگ (با طول موج 1064 نانومتر)
 • این لیزر به سطح عمیق تری از پوست نفوذ کرده و برروی عروق تاثیرگذار خواهد بود ( مخصوص درمان برروی پا وصورت)
 • دارای هندپیس Moveo
 • امکانات پیشرفته‌ی این دستگاه، آن‌ را به وسیله‌ای مطلوب برای متخصصینی که بدنبال کسب نتایج عالی و کارکردهای گسترده‌ای از دستگاه هستند، تبدیل نموده است.
 • سیستم دو منبعی(2 طول موج)

 

معرفی  دستگاه لیزر موهای اپوجی الکس

الکساندرایت آپوجی از انرژی لیزر Alexandrite برای رفع موهای زائدو رفع برخی لکه های پوستی استفاده می کند.
در رفع موهای زائد، انرژی این لیزرکاملا جذب ملانین موجود در ریشه مو شده و به پوست و بــافت هــای اطــراف آسیـبــی نمی رساند.
در نتیجه موهای زائد با این دستگاه بدون هیچ گونه عارضه جانبی از بین می روند و شما دیگر شاهد رشد این موها نخواهید بود.

همه افراد به طور ناخواسته شاهد رشد موهای زائد بر روی بدن یا صورت خود هستند 

متاسفانه روشهای سنتی،رفع موهای،زائد خسته کننده اند،درد زیادی به همراه دارندیا در طول زمان هزینه ی،گزافی به شما،تحمیل میکنند.
تراشیدن موها، اپیلاسیون و موم، هیچ کدام روشی دائمی برای رفع موهای زائد نیستند و بعد از یک روز تا حداکثر چند هفته، شما شاهد رشد مجدد این موهای نازیبا در همان ناحیه با تعداد و ضخامت قبل خواهید بود.

لیزر Apogee راه حلی موثر و با حداقل درد و ریسک ممکن برای رفع موهای ناخواسته به شما که به زیبایی خود اهمیت می دهید، ارائه می کند.

 

حذف موهای زائد سفید با الکترولیز

برای حذف موهای زائد سفید به کمک تکنیک الکترولیز ، به هر شفت مو ، یک سوزن نازک را وارد کرده و سپس از طریق این سوزن جریان برق به داخل آن شلیک می شود و به این ترتیب ریشه موهای زائد که سفید رنگ هستند ، از بین می روند. این تکنیک می تواند به صورت دائمی موهای زائد را از بین ببرد.